wyszukiwanie zaawansowane »

Indeksy:

Autorów   |   Wydawnictw   |   Serii

Ekonometria

Pokaż:
sortuj według:
Ekonometria Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem programu GRETL
Rok wydania 2020  |   Wydanie: 3  |   Oprawa: miękka  |   ISBN: 9788301165130
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor: Kufel Tadeusz
Cena Profit24: 39,63 zł
Cena katalogowa: 49,00 zł
Dostępność: 36h
Ekonometria
Rok wydania 2018  |   Oprawa: Kartonowa Foliowana  |   ISBN: 9788320823165
Wydawnictwo: PWE - Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Cena Profit24: 57,97 zł
Cena katalogowa: 74,90 zł
Dostępność: 36h
Tablice geometryczne
Rok wydania 2013  |   Wydanie: 1  |   Oprawa: miękka  |   ISBN: 9788360667330
Wydawnictwo: Bila Wydawnictwo   |  Seria wydawnicza: Biblioteka Opracowań Matematycznych
Opracowanie: Regel Wiesława
Cena Profit24: 15,87 zł
Cena katalogowa: 20,10 zł
Dostępność: 36h
Statystyka od podstaw
Rok wydania 2012  |   Wydanie: 7  |   Oprawa: oprawa miękka  |   ISBN: 9788320820140
Wydawnictwo: PWE - Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Cena Profit24: 50,43 zł
Cena katalogowa: 69,90 zł
Dostępność: 36h
Ekonometria i statystyka przestrzenna z wykorzystaniem programu R CRAN
Rok wydania 2011  |   Wydanie: 1  |   Oprawa: miękka  |   ISBN: 9788375560091
Wydawnictwo: CeDeWu
Cena Profit24: 35,39 zł
Cena katalogowa: 44,00 zł
Dostępność: 36h
Ekonometria zbiór zadań
Rok wydania 2010  |   Oprawa: miękka  |   ISBN: 9788320818314
Wydawnictwo: PWE - Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Cena Profit24: 35,32 zł
Cena katalogowa: 46,90 zł
Dostępność: 36h

Ekonometria jest nauką opierającą się o metody statystyczne używane do zbierania, analizy i interpretacji danych ekonomicznych. Jest ona rodzajem analizy ilościowej rzeczywistych zjawisk ekonomicznych, która umożliwia przeglądanie i analizowanie dużej ilości danych, w celu wyciągnięcia prostych wniosków.

Podstawowym narzędziem wykorzystywanym w ekonometrii jest model regresji liniowej wielorakiej. Ekonometria w swoich obliczeniach wykorzystuje teorię statystyczną i statystykę matematyczną do oceny i rozwoju metod ekonometrycznych, w celu znalezienia estymatorów, które mają pożądane własności statystyczne, w tym nieobciążalność, wydajność i spójność. Ekonometria zajmuje się analizą i późniejszym wykorzystaniem danych teoretycznych pochodzących z obliczeń ekonometrycznych oraz danych rzeczywistych do oceny zarówno teorii ekonomicznych, jak i opracowywania nowych modeli ekonometrycznych.

Specjalistyczne publikacje z zakresu ekonometrii

Dział Ekonometria to przede wszystkim podręczniki opisujące podstawy dziedziny, jak i pozycje pozwalające na poszerzenie wcześniej zdobytej wiedzy. Ważnym elementem ekonometrii jest praktyka, stąd dział zawiera szereg zbiorów zadań i tablic ułatwiających wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, zastosowanie narzędzi analizy ekonometrycznej do rozwiązania konkretnie postawionych problemów badawczych. Tytuły, jakie zgromadziliśmy w naszej księgarni internetowej, pozwalają na zapoznanie się z podstawami i zastosowaniem modeli ekonometrycznych w tym modelu czynnikowego, modelu selekcji próby, modelu zmiennej licznikowej czy filtru Kalmana na realnych przykładach. 

Newsletter

Podaj e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

Nowości działu językowego

The Turn of the Key
Cena Profit24: 36,68 zł Cena katalogowa: 39,15 zł
Labels and Other Stories
De Bernieres Louis
Cena Profit24: 41,27 zł Cena katalogowa: 44,05 zł
Blue moon
Child Lee
Cena Profit24: 32,09 zł Cena katalogowa: 34,25 zł

Nowości działu ogólnego

Kobieta w wielkim mieście
Olubińska Katarzyna
Cena Profit24: 32,48 zł Cena katalogowa: 49,90 zł
Syn mafii. Tom 1
Samanta Louis
Cena Profit24: 39,26 zł Cena katalogowa: 41,90 zł
Providence Tom 3
Moore Alan
Cena Profit24: 65,57 zł Cena katalogowa: 69,99 zł

Profit24.pl

Profit24 – profesjonalna księgarnia naukowa w zasięgu ręki

Profit 24 to internetowa księgarnia naukowa, dostarczająca od ponad 18 lat szeroki wybór opracowań naukowych, podręczników akademickich i książek z różnorodnych dziedzin wiedzy. Dbamy o to, aby nasz asortyment spełniał wysokie wymagania specjalistów – lekarzy, prawników, pracowników naukowych, pracowników instytucji i studentów, poszukujących najlepszych opracowań akademickich.

W naszej księgarni znajdziesz znane i sprawdzone opracowania naukowe, najlepsze książki medyczne, trudno dostępne tytuły i nowości wydawnicze z różnych dziedzin nauk. Realizujemy zarówno duże zamówienia dla instytucji, jak i zamówienia dla klientów prywatnych. Posiadamy też specjalistyczne księgarnie stacjonarne w Łodzi i Warszawie.

Szeroka oferta książek i opracowań naukowych

Księgarnia Profit24 to miejsce dla profesjonalistów, poszukujących najlepszych opracowań naukowych z medycyny, prawa, ekonomii, finansów i dziedzin humanistycznych. Szeroka oferta cenionych na rynku wydawnictw naukowych pozwala na samodzielne skompletowanie własnej, profesjonalnej bazy wiedzy. Dzięki regularnej współpracy z bibliotekami, instytucjami i kancelariami prawnymi mamy aktualny wgląd we wciąż zmieniające się potrzeby naszych klientów. Znamy wartość dobrych, specjalistycznych książek. Od wielu lat współpracujemy z najlepszymi wydawnictwami tworząc ofertę, spełniającą precyzyjne, różnorodne potrzeby klientów.

 

Internetowa księgarnia medyczna

W naszym serwisie znajdą Państwo kompleksowe opracowania z zakresu prawa cywilnego, karnego, handlowego i gospodarczego - począwszy od kodeksów, a skończywszy na komentarzach.

Specjalizujemy się w dostarczaniu opracowań z najbardziej wymagających dziedzin wiedzy. Jedną z nich jest medycyna. Profit24 może pochwalić się najbogatszą na rynku ofertą książek medycznych – dla studentów, lekarzy i pracowników naukowych. Dział książek medycznych jest podzielony tematycznie według najważniejszych dziedzin medycyny. Celujemy w ofertę aktualną, dopasowaną szczególnie do potrzeb studentów medycyny, poszukujących szybkiego dostępu do najnowszych wydań podręczników akademickich. W skład naszego asortymentu wchodzi też klasyczna literatura medyczna a w razie zainteresowania – możemy sprowadzić dodruk wybranych wydań.

Obsługa na piątkę z plusem!

Nasza oferta wciąż się poszerza. Nauka to nie wszystko! Oprócz opracowań, w księgarni Profit24 znajdziesz też nowości literatury pięknej, beletrystykę, poradniki, atlasy, audiobooki i płyty CD.

Potrzebujesz najnowszych wydań opracowań naukowych? Szukasz najszybszej metody zamówienia podręcznika akademickiego? Skontaktuj się z nami, a zamówimy dla Ciebie dowolne opracowanie i dostarczymy je tak szybko, jak to możliwe.