wyszukiwanie zaawansowane »

Indeksy:

Autorów   |   Wydawnictw   |   Serii

Ekonometria

Pokaż:
sortuj według:
Statystyka od podstaw
Rok wydania 2012  |   Wydanie: 7  |   Oprawa: oprawa miękka  |   ISBN: 9788320820140
Wydawnictwo: PWE - Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Cena Profit24: 49,93 zł
Cena katalogowa: 69,90 zł
Dostępność: 36h
Ekonometria Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem programu GRETL
Rok wydania 2020  |   Wydanie: 3  |   Oprawa: miękka  |   ISBN: 9788301165130
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Autor: Kufel Tadeusz
Cena Profit24: 43,44 zł
Cena katalogowa: 49,00 zł
Dostępność: 24h
Ekonometria
Rok wydania 2018  |   Oprawa: Kartonowa Foliowana  |   ISBN: 9788320823165
Wydawnictwo: PWE - Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Cena Profit24: 55,34 zł
Cena katalogowa: 74,90 zł
Dostępność: 36h
Tablice geometryczne
Rok wydania 2013  |   Wydanie: 1  |   Oprawa: miękka  |   ISBN: 9788360667330
Wydawnictwo: Bila Wydawnictwo   |  Seria wydawnicza: Biblioteka Opracowań Matematycznych
Opracowanie: Regel Wiesława
Cena Profit24: 15,85 zł
Cena katalogowa: 21,00 zł
Dostępność: 36h
Ekonometria i statystyka przestrzenna z wykorzystaniem programu R CRAN
Rok wydania 2011  |   Wydanie: 1  |   Oprawa: miękka  |   ISBN: 9788375560091
Wydawnictwo: CeDeWu
Cena Profit24: 38,29 zł
Cena katalogowa: 44,00 zł
Dostępność: 24h
Statystyka na receptę + CD
Statystyka na receptę + CD
Wprowadzenie do statystyki medycznej
Rok wydania 2010  |   Wydanie: 1  |   Oprawa: miękka  |   ISBN: 9788323328759
Wydawnictwo: UJ - Uniwersytet Jagielloński
Cena Profit24: 38,32 zł
Cena katalogowa: 42,00 zł
Dostępność: 24h

Ekonometria jest nauką opierającą się o metody statystyczne używane do zbierania, analizy i interpretacji danych ekonomicznych. Jest ona rodzajem analizy ilościowej rzeczywistych zjawisk ekonomicznych, która umożliwia przeglądanie i analizowanie dużej ilości danych, w celu wyciągnięcia prostych wniosków.

Podstawowym narzędziem wykorzystywanym w ekonometrii jest model regresji liniowej wielorakiej. Ekonometria w swoich obliczeniach wykorzystuje teorię statystyczną i statystykę matematyczną do oceny i rozwoju metod ekonometrycznych, w celu znalezienia estymatorów, które mają pożądane własności statystyczne, w tym nieobciążalność, wydajność i spójność. Ekonometria zajmuje się analizą i późniejszym wykorzystaniem danych teoretycznych pochodzących z obliczeń ekonometrycznych oraz danych rzeczywistych do oceny zarówno teorii ekonomicznych, jak i opracowywania nowych modeli ekonometrycznych.

Specjalistyczne publikacje z zakresu ekonometrii

Dział Ekonometria to przede wszystkim podręczniki opisujące podstawy dziedziny, jak i pozycje pozwalające na poszerzenie wcześniej zdobytej wiedzy. Ważnym elementem ekonometrii jest praktyka, stąd dział zawiera szereg zbiorów zadań i tablic ułatwiających wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, zastosowanie narzędzi analizy ekonometrycznej do rozwiązania konkretnie postawionych problemów badawczych. Tytuły, jakie zgromadziliśmy w naszej księgarni internetowej, pozwalają na zapoznanie się z podstawami i zastosowaniem modeli ekonometrycznych w tym modelu czynnikowego, modelu selekcji próby, modelu zmiennej licznikowej czy filtru Kalmana na realnych przykładach. 

Newsletter

Podaj e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach

Nowości działu językowego

Middle School Field Trip Fiasco
Cena Profit24: 32,23 zł Cena katalogowa: 34,00 zł
In Company 3.0 Starter digital SB Pack MACMILLAN
Cena Profit24: 107,18 zł Cena katalogowa: 116,00 zł
In Company 3.0 Pre-Intermediate digital SB Pack
Cena Profit24: 107,18 zł Cena katalogowa: 116,00 zł

Nowości działu ogólnego

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci
Cena Profit24: 32,10 zł Cena katalogowa: 44,90 zł
Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur
Cena Profit24: 34,68 zł Cena katalogowa: 44,99 zł
Dryfując do Betlejem
Didion Joan
Cena Profit24: 28,84 zł Cena katalogowa: 42,00 zł

Profit24.pl

Profit24 – profesjonalna księgarnia naukowa w zasięgu ręki

Profit 24 to internetowa księgarnia naukowa, dostarczająca od ponad 18 lat szeroki wybór opracowań naukowych, podręczników akademickich i książek z różnorodnych dziedzin wiedzy. Dbamy o to, aby nasz asortyment spełniał wysokie wymagania specjalistów – lekarzy, prawników, pracowników naukowych, pracowników instytucji i studentów, poszukujących najlepszych opracowań akademickich.

W naszej księgarni znajdziesz znane i sprawdzone opracowania naukowe, najlepsze książki medyczne, trudno dostępne tytuły i nowości wydawnicze z różnych dziedzin nauk. Realizujemy zarówno duże zamówienia dla instytucji, jak i zamówienia dla klientów prywatnych. Posiadamy też specjalistyczne księgarnie stacjonarne w Łodzi i Warszawie.

Szeroka oferta książek i opracowań naukowych

Księgarnia Profit24 to miejsce dla profesjonalistów, poszukujących najlepszych opracowań naukowych z medycyny, prawa, ekonomii, finansów i dziedzin humanistycznych. Szeroka oferta cenionych na rynku wydawnictw naukowych pozwala na samodzielne skompletowanie własnej, profesjonalnej bazy wiedzy. Dzięki regularnej współpracy z bibliotekami, instytucjami i kancelariami prawnymi mamy aktualny wgląd we wciąż zmieniające się potrzeby naszych klientów. Znamy wartość dobrych, specjalistycznych książek. Od wielu lat współpracujemy z najlepszymi wydawnictwami tworząc ofertę, spełniającą precyzyjne, różnorodne potrzeby klientów.

 

Internetowa księgarnia medyczna

W naszym serwisie znajdą Państwo kompleksowe opracowania z zakresu prawa cywilnego, karnego, handlowego i gospodarczego - począwszy od kodeksów, a skończywszy na komentarzach.

Specjalizujemy się w dostarczaniu opracowań z najbardziej wymagających dziedzin wiedzy. Jedną z nich jest medycyna. Profit24 może pochwalić się najbogatszą na rynku ofertą książek medycznych – dla studentów, lekarzy i pracowników naukowych. Dział książek medycznych jest podzielony tematycznie według najważniejszych dziedzin medycyny. Celujemy w ofertę aktualną, dopasowaną szczególnie do potrzeb studentów medycyny, poszukujących szybkiego dostępu do najnowszych wydań podręczników akademickich. W skład naszego asortymentu wchodzi też klasyczna literatura medyczna a w razie zainteresowania – możemy sprowadzić dodruk wybranych wydań.

Obsługa na piątkę z plusem!

Nasza oferta wciąż się poszerza. Nauka to nie wszystko! Oprócz opracowań, w księgarni Profit24 znajdziesz też nowości literatury pięknej, beletrystykę, poradniki, atlasy, audiobooki i płyty CD.

Potrzebujesz najnowszych wydań opracowań naukowych? Szukasz najszybszej metody zamówienia podręcznika akademickiego? Skontaktuj się z nami, a zamówimy dla Ciebie dowolne opracowanie i dostarczymy je tak szybko, jak to możliwe.