Wśród tak wielu dostępnych rozwiązań trudno znaleźć armaturę łazienkową, która nie tylko będzie dobrze się prezentować, ale także posłuży przez wiele lat. Wybierając poszczególne elementy wyposażenia łazienki, zazwyczaj większą uwagę zwraca się na estetykę. A ta powinna iść w parze z trwałością, żeby radość z wyboru nie okazała się zbyt krótkotrwała. Na co zwrócić uwagę, aby inwestycja w armaturę łazienkową była udana i przyniosła długotrwałe korzyści?
Spis treści
- 1 Dlaczego odpowiedni rodzaj baterii łazienkowej jest tak ważny?
- 2 Armatura łazienkowa, która poprawia komfort użytkowania
- 3 Niezawodna armatura łazienkowa – jakie materiały najlepiej brać pod uwagę?
- 4 Powłoki, które wpływają na dłuższą żywotność baterii łazienkowych
- 5 Czy wybór odpowiedniej armatury może wpływać na oszczędność wody?
- 6 Styl i dopasowanie do wnętrza armatury łazienkowej a trwałość w użytkowaniu
- 7 Profesjonalny montaż to klucz do trwałości armatury łazienkowej
Dlaczego odpowiedni rodzaj baterii łazienkowej jest tak ważny?
Elementy armatury łazienkowej różnią się funkcjonalnością i stylem. Wybierając odpowiedni, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także indywidualne preferencje użytkowe. Baterie jednouchwytowe pozwalają na szybkie regulowanie temperatury i intensywności strumienia wody. Dwuuchwytowe, stosowane głównie w aranżacjach klasycznych, posiadają oddzielne pokrętła do regulacji ciepłej i zimnej wody. Baterie podtynkowe łatwo utrzymać w czystości i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Podczas dokonywania wyboru, warto dopasować rodzaj baterii do sposobu jej mocowania oraz instalacji.
Armatura łazienkowa, która poprawia komfort użytkowania
Codzienne rytuały dbania o higienę staną się wygodniejsze, dzięki armaturze skrojonej na miarę twoich oczekiwań. Baterie termostatyczne to znakomity wybór, ponieważ automatycznie dostosowują proporcje ciepłej i zimnej wody, tak aby zmniejszyć jej zużycie i zminimalizować ryzyko poparzenia się.
Jeśli marzysz o łazience w minimalistycznym stylu, doskonałym rozwiązaniem będzie panel prysznicowy, który nie zabierze wiele miejsca w przestrzeni kąpielowej. Kolumny prysznicowe to z kolei propozycja dla miłośników kompleksowych zestawów prysznicowych – zawierają deszczownicę, prysznic ręczny, a w niektórych modelach również dodatkowe dysze. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalny komfort podczas kąpieli pod natryskiem.
Niezawodna armatura łazienkowa – jakie materiały najlepiej brać pod uwagę?
To jedno z kluczowych kryteriów, jeśli chodzi o armaturę łazienkową. Jakość materiału, z jakiego jest wykonana, najbardziej przekłada się na jej wytrzymałość. Największą popularnością cieszą się baterie łazienkowe wykonane ze:
- stali nierdzewnej,
- mosiądzu,
- chromu.
Stal nierdzewna charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję, jest zatem doskonałym rozwiązaniem do zastosowania w łazience. Częsty kontakt z wodą, a także wydzielająca się para nie są w stanie jej zaszkodzić. Podobnie jak stosowanemu od lat w produkcji baterii klasycznemu mosiądzowi. Chrom jest najczęściej stosowany jako powłoka zewnętrzna. Nadaje połysku, chroni przed zarysowaniem i osadzaniem się zanieczyszczeń.
Powłoki, które wpływają na dłuższą żywotność baterii łazienkowych
Powłoka chromowa doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przed szybkim zużywaniem armatury łazienkowej w standardowym kolorze. Jeśli aranżacja twojej łazienki opiera się na dodatkach w bardziej nieoczywistych barwach, warto wziąć pod uwagę baterie wykończone powłoką PVD. Wykorzystanie nowoczesnej technologii opierającej się na barwieniu metalu na różnorodne kolory doskonale również go zabezpiecza. Wybrane przez ciebie baterie kuchenne, wannowe, słuchawki prysznicowe lub bidetowe są nie tylko odporne na zarysowania, uszkodzenia i odbarwienia, ale także na powstawanie nieestetycznych odcisków palców czy zacieków od wody.
Czy wybór odpowiedniej armatury może wpływać na oszczędność wody?
Wybierając elementy armatury, warto wziąć pod uwagę także aspekt ekonomiczny. Czy da się oszczędzić zużycie wody dzięki baterii łazienkowej? Okazuje się, że tak. Warto wybrać wówczas wariant z jednym kurkiem. Szybkie mieszanie się ciepłej i zimnej wody sprawia, że nie ma potrzeby spuszczania dużej jej ilości, żeby ustawić właściwą temperaturę. Baterie łazienkowe, które są wyposażone w perlator, to także doskonały sposób na oszczędność. Napowietrza on strumień wody, zmniejszając jednocześnie ilość jej wypływu.
Styl i dopasowanie do wnętrza armatury łazienkowej a trwałość w użytkowaniu
Dobrze dobrane baterie mogą stanowić prawdziwą ozdobę aranżacji całej łazienki. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalistycznymi formami i prostotą. Chromowane baterie będą wręcz idealne do tego stylu. Czarne, matowe lub w kolorze stali świetnie sprawdzą się w łazienkach loftowych. Stylu klasycznego dopełnią krany o tradycyjnych pokrętłach. W każdym z tych rozwiązań postaw na jakość i sprawdzonych producentów. Aspekt wizualny ma prawdziwy sens wtedy, kiedy może cieszyć przez długie lata.
Profesjonalny montaż to klucz do trwałości armatury łazienkowej
Wiesz już, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru armatury łazienkowej. Jednak nawet najlepszy materiał i doskonały dobór pod względem użytkowania nie zapewni bateriom łazienkowym optymalnej trwałości, jeśli nie zadbasz o nie później. Przede wszystkim armatura łazienkowa powinna być prawidłowo zamontowana. Z tego powodu najlepiej powierzyć montaż fachowcom, aby uniknąć problemów z nieszczelnością i uszkodzeniami. Nie mniej ważna jest jakże odpowiednia konserwacja. W tym przypadku warto dostosować jej pielęgnację do materiału, z którego została wykonana.
Szukasz armatury łazienkowej, która urzeknie cię nie tylko estetyką, ale i trwałością? Dzięki bateriom w sklepie internetowym reuter.com połączysz elegancki design z dobrą jakością, która pozwoli ci zapomnieć o częstych wymianach, a skupić się wyłącznie na pięknie twojej wymarzonej łazienki!
AUTOR ARTYKUŁU
Marek Wojnarowski
Redaktor naczelny
Posiadam bogate doświadczenie w dziennikarstwie ekonomicznym i biznesowym, specjalizując się w analizie trendów gospodarczych i finansowych. Kieruję się zasadą, że dobra informacja powinna być zarówno rzetelna, jak i przystępna.